Nauka angielskiego bez wychodzenia z domu

Nauka angielskiego jest dzisiaj nie tylko niezwykle potrzebna, ale również wyjątkowo przydatna. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy może pracujesz jako biznesman – angielski to absolutna podstawa w wielu dziedzinach życia. Dla osób zabieganych lub domatorów szczególnie polecana jest nauka angielskiego online. Dobry kurs internetowy czy też wprawiony lektor potrafi niejednokrotnie przekazać Ci więcej wiedzy niż nauczyciel w tradycyjnej szkole. Warto więc dać szansę nauce przez Internet i poszukać odpowiedniego kursu angielskiego online dla siebie.

Angielski online – dlaczego warto?

angielski - kurs onlineNa początek wymieńmy sobie ogólne zalety nauki języka angielskiego:

  • możliwość komfortowego zwiedzania praktycznie każdego kraju świata
  • szansa na poznawanie ludzi z całego świata
  • możliwość nawiązania współpracy biznesowej z zagranicznymi inwestorami i klientami
  • szansa na rozwój wielu różnych ścieżek kariery zawodowej, m.in. manager, tłumacz
  • możliwość podjęcia pracy za granicą na wyższym stanowisku niż bez znajomości języka

Sporo zalet, prawda? Teraz zastanówmy się, jakie są zalety nauki angielskiego online:

  • komfortowa nauka w domu z kawą czy herbatą na stoliku
  • możliwość wybierania spośród najlepszych lektorów i nauczycieli z całego kraju, a nawet świata
  • szansa na zastosowanie bardzo nowoczesnych narzędzi i programów do nauki

Gdy połączymy te dwie listy, okazuje się, że zalet kursów angielskiego online jest naprawdę cała masa. A te wymienione wyżej z pewnością nie wyczerpały tematu. Jeśli więc nie czujesz się wystarczająco pewnie w języku angielskim lub w ogóle nie znasz tego języka, spróbuj poznać go lepiej z pomocą wiedzy dostępnej online.

Angielski on-line – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Gdy już zdecydujesz się na naukę angielskiego on-line, czas wybrać odpowiednią ofertę. Na początek zastanów się, jaki typ internetowej nauki Cię interesuje. Jeśli masz problemy z mówieniem po angielsku, warto zainwestować w spotkania online z lektorem, najlepiej native speakerem. Rozmowa z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym, pozwoli Ci na poznanie naturalnej płynności tego języka i wyeliminowanie wielu błędów czy nienaturalnych stwierdzeń.

kurs jezyka angielskiego online 450x377

Z kolei jeśli planujesz zdawanie egzaminu FCE, CAE itp., warto zdecydować się na kursy angielskiego przystosowane do tych egzaminów. Zdawanie ich jest dzisiaj bardzo popularne, więc bez problemu znajdziesz kurs przygotowujący do np. FCE. Kursy angielskiego to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają sprecyzowanych oczekiwań wobec nauki języka angielskiego. Jeśli chcesz po prostu poćwiczyć angielski, kursy angielskiego online to świetny wybór.

Kolejną opcją są zajęcia grupowe, które również mogą odbywać się internetowo. Największą zaletą tego typu nauki jest możliwość rozmawiania z różnymi osobami na bardzo zróżnicowanym poziomie. To świetna okazja do poszerzenia swojego słownictwa i zainspirowania się czyimiś umiejętnościami, a także ćwiczeń angielskiego online.

Po wybraniu odpowiedniego typu zajęć, trzeba zdecydować się na konkretną ofertę. Warto poszperać w Internecie i poczytać jak najwięcej opinii na temat danej szkoły czy kursu. Dobrym pomysłem jest również zasięgnięcie opinii znajomych, a także wczytanie się w program zajęć danej placówki.

Angielski on-line – metody na poszerzenie swojej wiedzy poza kursami

Oprócz zajęć zorganizowanych, języka angielskiego online można się uczyć poprzez różnorodne aplikacje i strony internetowe. Bez problemu możesz odnaleźć wiele stron z listami słówek pogrupowanych kategoriami, a także filmiki instruktażowe, które zapoznają Cię z tajnikami gramatyki czy poprawnej wymowy. Możesz również skorzystać ze specjalnych aplikacji, do których wpiszesz samodzielnie zebraną listę słówek. Nie zapominaj o korzystaniu ze słowników internetowych – byle tych sprawdzonych. Oxford i Cambridge to dobre źródła wiedzy, w dodatku umożliwiają sprawdzenie poprawnej wymowy danego słowa w języku angielskim.

Internet daje Ci również nieograniczone możliwości nauki poprzez słuchanie. Książki w postaci audiobooków lub bardzo popularne w tych czasach podcasty potrafią wspaniale poszerzyć słownictwo i zaznajomić nas z wymową poszczególnych słów. Oprócz tego podcasty poruszają bardzo interesujące tematy z przeróżnych dziedzin, więc łatwo znaleźć coś dla siebie.

Jak pisał Paulo Coelho: „Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy”. Dlatego przede wszystkim praktykuj: czytaj książki po angielsku, oglądaj anglojęzyczne filmy i seriale lub po prostu rozmawiaj z innymi po angielsku. Słuchanie i mówienie to najlepsze sposoby na naukę języka angielskiego online, jak i stacjonarnie.

0 Komentarze

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny