Szkoła językowa czy prywatne korepetycje. Co wybrać dla Twojego dziecka?

Kiedy decydujemy się na dodatkową naukę języka angielskiego dla swojego dziecka stajemy przed pytaniem: Szkoła czy lekcje w domu? Każda opcja ma swoje plusy i minusy i tylko od Ciebie i dziecka zależy co wybierzecie. Postaram się Wam w tym pomóc, przybliżając realia obu opcji.

Szkoła językowa

Zajęcia w szkołach językowych są przede wszystkim tańsze. Godzina zajęć waha się w zależności od miejscowości i szkoły między 15-30 zł. Cena różni się też od tego ile osób znajduje się w grupie. Jak wiadomo im mniej osób tym drożej, ale też lepiej dla uczniów. Minusem jest niestety fakt, że za zajęcia często trzeba zapłacić w całości lub w ratach, co czasem może sprawić problemy.

W szkołach językowych pracują lektorzy, których wykształcenie oraz doświadczenie zostały zweryfikowane i zostały wybrane tylko odpowiednie do danej pracy osoby.

angielski online dla dzieci

Szkoły językowe posiadają też różnorodne materiały dydaktyczne, komputery, tablice interaktywne oraz często oferują też swoje podręczniki. Wszystko to ma na celu poprawę jakości nauczania oraz ma zachęcić dzieci do nauki. Warunki lokalowe w takiej szkole też są odpowiednie i sprzyjają nauce i dobremu samopoczuciu dzieci.

Ilość osób w grupie może dekoncentrować nasze dziecko podczas nauki, ale może też dopingować je do nauki aby być lepszym od innych. Problemem może też być fakt, że lektor nie może poświęcić czasu na Twoje dziecko, ponieważ ma też inne osoby, którym musi coś wytłumaczyć.

Korepetycje

Ta forma nauki ma jedną największą wadę, a mianowicie – cenę. Godzina zajęć waha się pomiędzy ok 30-50 zł w zależności od miejscowości i kwalifikacji lektora oraz poziomu ucznia. Wysoka cena niesie za sobą wysoką jakość. Kiedy mamy lektora tylko dla naszego dziecka oczywistym jest, że poświęci on w całości swój czas i uwagę dziecku.

Należy zwrócić koniecznie uwagę na kwalifikacje lektora, ponieważ często na takie korepetycje oferują się studenci, którzy chcą mniejsze wynagrodzenie, ale często sami mają luki w nauce.

Należy także zapytać o materiały z jakich korzysta korepetytor oraz jakich będzie używał w Twoim dzieckiem oraz w jakich warunkach lokalowych będą odbywały się zajęcia. Korepetycje mają taką zaletę, że mogą się odbywać w domu ucznia, więc dziecko nie musi nigdzie chodzić i tracić czasu.

 

2 Komentarze

Madzia napisał:

Jak dla mnie to tylko nauczanie indywidualne może przynieść najlepsze efekty. Po Prostu poziom nauki jest dostosowany tylko do nas.

Angelika napisał:

to zależy od tego jak dana osoba lepiej przyswaja wiedzę i . jakiś czas temu trafiłam na słabego korepetytora i się skutecznie zraziłam. zaczęłam potem szukać zajęć w małych grupach na langzie.pl dużo można opinii poczytać o konkretnych szkołach więc zrobiłam dobry research i od 2 miesięcy chodzę na fajny kurs w we wrocku. polecam:)

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny