Metody nauki słownictwa

Słownictwo to część języka angielskiego, która nie jest bardzo trudna do opanowania, jednakże wymaga sumienności oraz przede wszystkim chęci. Należy pamiętać, że tylko systematyczna nauka daje wspaniałe korzyści.

Istnieje wiele metod nauki słownictwa języka angielskiego, jakie są najlepsze? Przeczytaj moje podpowiedzi i wybierz odpowiednią dla siebie.

Fiszki

Fiszki, to w sumie nic innego jak małe karteczki zapisane po obu stronach. Na jednej stronie piszemy słówko w języku polskim a na drugiej stronie w języku angielskim. Dla dzieci zamiast słówka w języku polskim powinno się zastosować obrazek. Dzieciom łatwiej zapamiętuje się za pomocą obrazków.

Nauka z fiszek jest bardzo prosta:

  • patrzymy na pierwszą stronę fiszki na której znajduje się słówko, bądź też pytanie czy zdanie w języku angielskim i próbuję odpowiedzieć na dane pytanie czy też przetłumaczyć słówko
  • odwracamy następnie fiszkę i sprawdzamy swoją odpowiedź
  • jeżeli odpowiedziałem dobrze odkładam fiszkę na „stosik” z poprawnymi odpowiedziami i wracam do niej dopiero za jakiś czas, jeżeli źle – na stosik „do powtórzenia” i jutro powtarzam ćwiczenie.

Fiszki można także zakupić, wydrukować z internetu lub zrobić samodzielnie.

Gry językowe

Istnieje wiele gier, które pomagają nam w nauce angielskiego takich jak wykreślanki, wąż ze słówkami, memory, wisielec, puzzle, scrabble i wiele wiele innych. Gry można zakupić zrobić bądź też grać w nie na komputerze przy użyciu internetu. Ten ostatni sposób jest bardzo popularny i bardzo użyteczny, gdyż na wielu stronach internetowych oprócz zadań i gier znajdują się też porady oraz odpowiedzi dzięki czemu wiemy, czy dane zadanie zostało wykonane poprawnie.

Czytanie i słuchanie

Im więcej czytamy, tym więcej słówek zostaje przyswojonych przez nasz mózg.

Warto jest czytać zarówno książki w języku angielskim jak i inne, krótsze teksty. Warto także oglądać filmy w języku angielskim na początku może to być z napisami, ale należy stopniowo z nich rezygnować. Im więcej przebywasz w towarzystwie języka, tym więcej się go nauczysz.

Istnieje jeszcze wiele różnego rodzaju sposobów na naukę słownictwa, ale żaden z nich się nie sprawdzi jeżeli nie będziemy mieli ochoty i czasu na naukę języka angielskiego.

0 Komentarze

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny