Jak wypracować piękny akcent w języku angielskim?

Każdy z nas, kiedy uczy się języka marzy także o pięknym akcencie podczas wypowiadania się w języku angielskim. Nie jest to jednak taka prosta sprawa i zależy od wielu czynników. Co należy więc zrobić, aby osiągnąć sukces?

1. Słuchać

Im więcej słuchamy wszystkiego co zawiera wypowiedzi osób anglojęzycznych, tym lepiej nam będzie nauczyć się to powtarzać. Powinniśmy jak najwięcej słuchać piosenek, oglądać filmów oraz wiadomości czy programów w języku angielskim. Ważne jest, aby wybierać tylko te materiały, w których biorą udział osoby anglojęzyczne z nienagannym akcentem. Słuchając obcokrajowców mówiących po angielsku niestety możemy sobie tylko zaszkodzić.

2. Naśladować

Samym słuchaniem nie osiągniemy naszego celu, musimy także naśladować. Na początku możemy robić to sami przed lustrem czy komputerem. Następnie warto jest nagrać swoje poczynania, aby potem samemu je przesłuchać i ocenić. Idealnym wyjściem jest przedstawienie swojej pracy osobie anglojęzycznej bądź lektorowi angielskiego, którzy to ocenią postępy Twojej pracy.

3. Ćwiczyć

Jest wiele podręczników do nauki wymowy, dzięki którym możemy doskonalić technikę pięknego mówienia. Posiadają one płyty z ćwiczeniami a czasem nawet filmiki czy piosenki ułatwiające naukę. Bardzo dobrym pomysłem jest też wybranie się na zajęcia czy też korepetycje prowadzone przez osobę anglojęzyczną. Pomoże nam to w przełamaniu bariery strachu w mówieniu, będziemy mogli słuchać i naśladować a jednocześnie będziemy na bieżąco poprawiani i instruowani przez lektora.

4. Zacznij jak najwcześniej

Idealnym czasem na naukę idealnego akcentu jest dzieciństwo. Wtedy to nasz aparat mowy jest najlepiej przygotowany do nauki nowych dźwięków. Ważne jest też to, że jako dziecko uczymy się angielskiego od podstaw, więc od razu wpojona dobra wymowa i piękny akcent są czymś naturalnym i nie musimy się tym potem martwić w dorosłym życiu. Dlatego tak ważne jest też dobranie idealnego lektora/ nauczyciela dla naszego dziecka, aby nie narobił on tylko luk i problemów w dalszej nauce naszego dziecka.

0 Komentarze

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny