Jak ugryźć problem nauki gramatyki?

Jedną z najtrudniejszych sfer nauki języka angielskiego jest nauka gramatyki. Nikt z nas nie lubi ślęczeć przed książkami i wkuwać regułek gramatycznych, których na dodatek nie potrafi później poprawnie użyć w zdaniach. Czy warto się męczyć? Może lepiej nauczyć się jednego czasu gramatycznego i mieć nadzieję, że zostanie się zrozumianym?

Faktem jest, że większość z osób rozmawiających w języku angielskim zrozumie przekaz tej drugiej osoby, która nie zna gramatyki. Należy jednak zadać sobie pytanie: Czy naprawdę chcę nauczyć się języka czy tylko nauczyć się jako tako „dogadać”?

Gramatyka nie jest taka straszna jak ją malują.

Kiedy nie radzisz sobie z gramatyką podczas lekcji w szkole warto jest umówić się na korepetycje z nauczycielem, który w odpowiednim tempie wytłumaczy Ci krok po kroku wszystkie reguły gramatyczne oraz nauczy Cię używać ich w codziennym życiu.

Na początku należy zaznajomić się z regułami jakie obowiązują w poszczególnym zakresie gramatycznym a następnie powoli zacząć je używać na początku w prostych konstrukcjach a następnie w coraz to bardziej zaawansowanych zdaniach. Najważniejsze jest, aby w 100% zrozumieć każdą konstrukcję aby w dalszej nauce nie sprawiały one problemu. Kiedy zrozumiesz wszystkie regułki- szybko i prosto nauczysz się już całej reszty.

Dlaczego ta gramatyka sprawia tyle problemów?

Niestety gramatyki nie da się nauczyć na pamięć. Słownictwo nie sprawia takich problemów, ponieważ powtarzane zostaje przyswojone, z gramatyką niestety tak nie jest.

Bardzo często zdarza się tak, że ktoś uczy się konstrukcji gramatycznych na pamięć, później niestety nie potrafiąc ich użyć. Natomiast uczysz się ją czuć i używać ciągle ją czując. Jest wiele osób, które rezygnują z nauki gramatyki ponieważ nie umieją tego połączyć w całość, gdy mówią w obcym języku.

Na każdego jest jakiś sposób, aby wytłumaczyć mu gramatykę języka angielskiego. Należy tylko znaleźć odpowiedniego nauczyciela, który odnajdzie ten „złoty środek” i tylko czekać na sukcesy.

0 Komentarze

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny