Internetowe pomoce dydaktyczne w nauce języka angielskiego.

Dzięki nowej technologii i komputerom z Internetem nie jesteśmy już uzależnieni od książek i nudnej, monotonnej nauki języka, która nie zachęcała swoimi starymi książkami czy też zakurzonymi planszami.

Jeśli chcemy poćwiczyć język angielski lub też doskonalić naukę swoich dzieci możemy sięgnąć po pomoce internetowe. Jest to bezdenna studnia informacji i ćwiczeń, które mogą się okazać bardzo pomocne.

Gry i ćwiczenia dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci znajdą w Internecie niezliczoną ilość kolorowych i ciekawych gier językowych, które mają na celu wspomóc naukę języka angielskiego. Dzieci bardzo chętnie zagrają w ciekawą grę np. zręcznościową, a rodzicie ucieszą się, gdy dzięki temu nauczą się one wielu nowych słówek. Znajdziemy także typowe gry na słownictwo takie jak wordsearch, czyli wykreślankę, memory – gra pamięciowa, find and match – znajdź pary lub opis obrazka, fill in – uzupełnij luki i wiele innych. Na pewno jest to dużo ciekawsza forma nauki niż ślęczenie przed książkami czy też nauka z korepetytorem. Bardzo fajną opcją w tych grach jest także fakt, że dzieci są na bieżąco poprawiane i oceniane, więc od razu wiedzą, że zrobiły błąd i muszą się poprawić aby przejść dalej.

Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem

W Internecie znajdziemy także wiele ćwiczeń polegających na czytaniu tekstów w języku angielskim a następnie wykonywaniu szeregu zadań mających na celu sprawdzenie zrozumienia danego tekstu. Podobną zasadą kierują się także ćwiczenia na słuchanie, kiedy to słuchamy tekstu a następnie na jego podstawie wykonujemy różnorakie ćwiczenia. Plusem jest oczywiście fakt, że na większości stron internetowych zadania są od razu sprawdzane i podawane są wyniki, aby uczeń wiedział co zrobił źle.

Gramatyka i słownictwo

Także te umiejętności mogą być ćwiczone online. Jeśli chodzi o gramatykę istnieje wiele ćwiczeń posegregowanych według struktur, które mają być ćwiczone. Użyteczne jest też to, że każda struktura gramatyczna czy też reguła jest przedstawiona, wytłumaczona i zobrazowana wieloma przykładami.

Słownictwo także może być ćwiczone za pomocą wielu zadań, które są przedstawione w wielu formach, które nigdy się nie nudzą.

Wszystkie ćwiczenia są oczywiście sprawdzane na bieżąco, co tylko wspomaga naukę języka angielskiego.

0 Komentarze

Napisz komentarz

Tówj adres e-mail nie będzie widoczny